Kitarriõpetaja kogemus

Kitarriõpetaja Madis Orr
kitarri mänginud 13 aastat

Milles seisneb kitarrimängu võlu Sinu jaoks?
Kitarr võimaldab ühena vähestest polüfoonilistest keelpillidest üksi mängides lisada meloodiale ka keerukamat saadet. Ansamblimängus särab kitarr oma funktsionaalsuse poolest, kus erinevates žanrites ning registrites saab ta täita saatefunktsiooni või särada meloodiapillina.

Mida tasub mängima õppides meeles pidada?
Kitarrimängu areng võtab kauem aega, kui alguses tundub. Keerulise peenmotoorilise koordinatsiooni välja arendamine eeldab järjepidevust ning tehnilisi harjutusi. Erinevus mõne teise populaarse pilliga tuleneb parema ja vasaku käe erinevast peenmotoorika vajadusest, mis peavad ikkagi töötama koos. Siin tuleb usaldada õpetaja valitud metoodikat ja anda õppimisprotsessile aega.

Kirjelda üht meeldejäävat seika seoses selle instrumendiga!
Kõige rohkem on meelde jäänud seik, kus õpilane soovis õppida sünnipäevalaulu. Ma ei osanud oodata, et enda sünnipäeval leian virtuaalsete õnnesoovide seast video, kus ta seda esitas.

Missugune on hea instrument algajale pillimängijale?
Algaja pillimängija peaks kindlasti pilli valides arvestama oma pikkusega. Enamus noored alustavad ¾ suuruses pilliga. Hea on õpetajaga konsulteerida, kas peaks olema suurem või väiksem pill. Soovitan kindlasti alustada nailonkeeltega pilliga, mis on sõrmede all pehmemad. Klassikaline mänguasend ja metoodika on kõige tõhusam õige mängutehnika ja peenmotoorika välja arendamiseks.
Järgmine asi, mida pilli valikul silmas pidada, on puit – võimalusel eelistada täispuidust kõlakaant, mis on kõlalt helisevam, ehituselt veidi õrnem ning hinnalt kallim. Seetõttu päris esimeseks pilliks ostetakse tavaliselt lamineeritud kõlakaanega pill, mis on vastupidavam, kuid mitte nii kõlav. Hea valik sel juhul on nt Yamaha CS40.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Scroll to Top