Akordioniõpetaja kogemus

Akordioniõpetaja Mare Kilk
akordionit mänginud 58 aastat
Millal alustasid akordioniõpinguid?
Akordioniga alustasin õpinguid 10-aastaselt Pärnu Lastemuusikakoolis. Siis alla kümne aastaseid vastu ei võetudki, polnud praegusaegseid väikesi pille.
Milles seisneb selle instrumendi mängu võlu Sinu jaoks?
Akordion on väga tänuväärne pill selle poolest, et saad üksi mängida ilma saatepillita (keelpill ja puhkpill vajavad saatepilli). Samas on repertuaar piiritu – klassika, pop, rock, uudislooming jne.
Akordionimuusika sobib kirikusse, kontserdile kui ka simmanile ning jaanitulele. Samuti sobib erinevate pillikooslustega ansamblitesse.
Mida tasub mängima õppides meeles pidada?
Kõige olulisem on akordionit õppima asudes õpilase enda tahe seda teha. Tuleb arvestada rutiinse harjutamisega, et kinnistada juba omandatud oskusi. Samuti on oluline kodu toetus.
Kirjelda üht meeldejäävat seika seoses selle instrumendiga!
Räägin ühe aastatetaguse loo. Kunagi oli Eestis akordioniorkester “Tremolo”, kus mängisid minu õpilased. Ühel suvel oli meil kirikukontsertide tuur. Oli üks kirikuõpetaja, kes arvas, et akordionimäng ei sobi kirikusse. See oli ja on ka praegu kohati levinud arvamus akordionist kui külapidude pillist. Lõpuks me ikkagi andsime kontserdi ja õpetaja arvamus muutus kardinaalselt – ta ütles, et akordioniorkester kõlas nagu 10 orelit kokku.
Missugune on hea instrument algajale pillimängijale?
Algajale pillimängijale sobib pill, mis on tema füüsisele vastava suurusega. Kuna akordion on ikkagi omajagu raske, siis mida väiksem laps, seda väiksem ka pill (on olemas 40 ja 60 bassiga pillid). Tootja eelistus oleneb juba kõlalisest maitsest. Saksa Weltmeistri pillid on vaoshoituma kõlaga, itaalia pillid on säravama kõlaga.

 

 

 

 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Scroll to Top